• o firmie
 • oferta
 • nowości
 • poradnik
 • kontakt
 • Blog

  Na czym polega zakuwanie przewodów wysokociśnieniowych?

  Czerwiec 12, 2021

  Aby możliwe było stworzenie obwodu, konieczne jest połączenie wszystkich elementów układu hydraulicznego w jedną całość. Do łączenia elementów obwodu służą przewody wysokociśnieniowe. Na czym polega ich zakuwanie? Instrukcja może się nieco różnić zależnie od sytuacji.

  Więcej

  Czym charakteryzują się przewody poliamidowe?

  Kwiecień 2, 2021

  Poliamidy to produkty polikondesacji kwasu adypinowego i heksametylodiaminy, które należą do grupy tworzyw krystalicznych. Ich średni zakres temperatur wynosi od -30oC do 100oC. Wykorzystuje się je w różnych sektorach przemysłu. Jednym z wielu zastosowań poliamidów są przewody. Czym się one charakteryzują i gdzie się ich używa?

  Więcej

  Gdzie stosuje się przewody miedziane?

  Luty 11, 2021

  Przewody smarowe to elementy stosowane w różnych układach smarowania. Zwykle wykorzystywane są do łączenia z punktami smarowania innych elementów układu, np. dozownikiem. W roli takiego przewodu z powodzeniem może występować rurka miedziana, która ze względu na swoje właściwości pozwala na bezpieczne i skuteczne dostarczanie smaru.

  Więcej

  Czym się charakteryzują i gdzie mają zastosowanie pompy centralnego smarowania?

  Grudzień 29, 2020

  Pompy centralnego smarowania są to elementy układów centralnego smarowania, które mają za zadanie doprowadzać smar do wielu urządzeń jednocześnie. Wykorzystuje się je w przypadku kilku pojedynczych maszyn, jak i w całych liniach produkcyjnych.

  Więcej

  Czym charakteryzują się rozdzielacze progresywne?

  Grudzień 21, 2020

  Rozdzielacze stanowią element układów centralnego smarowania, doprowadzających środek smarny do punktów smarowania. Dzięki odpowiedniemu nasmarowaniu części maszyn zmniejsza się tarcie i usunięte zostają zanieczyszczenia. W efekcie urządzenie chronione jest przed korozją oraz przed skutkiem drgań, a także w sposób bardziej wydajny amortyzowane są obciążenia uderzeniowe. Ponadto smary odprowadzają ciepło z obszarów, na których występuje tarcie. Pomagają w tym rozdzielacze. Więcej o nich w naszym wpisie.

  Więcej

  Jak działają układy centralnego smarowania?

  Grudzień 17, 2020

  W środowisku mechaników często mówi się, że dobrze pracująca maszyna, to dobrze nasmarowana maszyna.

  Więcej