• o firmie
 • oferta
 • nowości
 • poradnik
 • kontakt
 • Blog

  Poznaj rodzaje złączek hydraulicznych

  Wrzesień 1, 2021

  Kształtki to niewymagające dalszej obróbki technicznej elementy wielu konstrukcji; pełnią istotną rolę w niemal każdej dziedzinie techniki. Należą do nich złączki hydrauliczne, stosowane do montowania instalacji wodnych, obecne właściwie w każdym układzie hydraulicznym. Te oczywiste kwestie poprzedzają jednak bardziej rozbudowane zagadnienia, bo chociaż rola złączek jest znana każdemu producentowi maszyn, między innymi poszczególnym rodzajom złączek hydraulicznych.

  Więcej

  Gdzie znajdują zastosowanie złączki hydrauliczne?

  Sierpień 12, 2021

  Złączki hydrauliczne są bardzo szeroką grupą produktów o różnorodnej budowie. Ich głównym zadaniem jest łączenie części układów hydraulicznych czy rur w układach centralnego smarowania.

  Więcej

  Na czym polega zakuwanie przewodów wysokociśnieniowych?

  Czerwiec 12, 2021

  Aby możliwe było stworzenie obwodu, konieczne jest połączenie wszystkich elementów układu hydraulicznego w jedną całość. Do łączenia elementów obwodu służą przewody wysokociśnieniowe. Na czym polega ich zakuwanie? Instrukcja może się nieco różnić zależnie od sytuacji.

  Więcej

  Czym charakteryzują się przewody poliamidowe?

  Kwiecień 2, 2021

  Poliamidy to produkty polikondesacji kwasu adypinowego i heksametylodiaminy, które należą do grupy tworzyw krystalicznych. Ich średni zakres temperatur wynosi od -30oC do 100oC. Wykorzystuje się je w różnych sektorach przemysłu. Jednym z wielu zastosowań poliamidów są przewody. Czym się one charakteryzują i gdzie się ich używa?

  Więcej

  Gdzie stosuje się przewody miedziane?

  Luty 11, 2021

  Przewody smarowe to elementy stosowane w różnych układach smarowania. Zwykle wykorzystywane są do łączenia z punktami smarowania innych elementów układu, np. dozownikiem. W roli takiego przewodu z powodzeniem może występować rurka miedziana, która ze względu na swoje właściwości pozwala na bezpieczne i skuteczne dostarczanie smaru.

  Więcej

  Czym się charakteryzują i gdzie mają zastosowanie pompy centralnego smarowania?

  Grudzień 29, 2020

  Pompy centralnego smarowania są to elementy układów centralnego smarowania, które mają za zadanie doprowadzać smar do wielu urządzeń jednocześnie. Wykorzystuje się je w przypadku kilku pojedynczych maszyn, jak i w całych liniach produkcyjnych.

  Więcej