• o firmie
 • oferta
 • nowości
 • poradnik
 • kontakt
 • Gdzie stosuje się przewody miedziane?

  Luty 11, 2021

  Przewody smarowe to elementy stosowane w różnych układach smarowania. Zwykle wykorzystywane są do łączenia z punktami smarowania innych elementów układu, np. dozownikiem. W roli takiego przewodu z powodzeniem może występować rurka miedziana, która ze względu na swoje właściwości pozwala na bezpieczne i skuteczne dostarczanie smaru.

  Przewody miedziane smarowe — najważniejsze cechy

  Przewody miedziane znane są ze swojej trwałości i wytrzymałości, dlatego też znajdują szerokie zastosowanie, w tym z powodzeniem można ich użyć do tzw. zadań specjalnych. Zapewniają też więcej korzyści w porównaniu do rurek stalowych czy wykonanych z tworzyw sztucznych. Przede wszystkim mają bardzo małe wartości oporu przepływu. Dzięki zjawisku utleniania miedzi gwarantują lepszą wytrzymałość, co wpływa na zdecydowanie skuteczniejsze zabezpieczenie przed korozją. Oprócz tego wykazują odporność na działanie wysokich temperatur oraz promieniowanie słoneczne.

  Rury miedziane cechują się też gładką powierzchnią, co wpływa na lepszy transport substancji smarnych. Są to materiały niepalne, więc nie stwarzają ryzyka w przypadku pożaru. Zapewniają też prostotę montażu. W przypadku zużycia miedziane elementy w całości podlegają procesowi recyklingu.

  Zastosowanie przewodów smarowych z miedzi

  Przewody miedziane smarowe występują w różnych wariantach, dlatego też można je dobrać adekwatnie do konkretnych zastosowań. Do najważniejszych parametrów różnicujących poszczególne produkty z tej kategorii zaliczamy m.in. średnicę wewnętrzną, grubość ścianki oraz wartość ciśnienia rozrywającego. Wybór przewodu o odpowiedniej grubości wewnętrznej zależy od określonych wartości oporów przepływu. Z kolei grubość ścianki zależy od obliczeń wytrzymałościowych. Przewody miedziane służą do połączenia wyjść pompy zębatej, dozownika smaru lub dozownika oleju z punktami smarowania.

  W ofercie naszej firmy znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości przewodów miedzianych smarowych do różnych zastosowań. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem i skorzystania z naszych usług.

  Wróć